- Home
- Befektetési alapok
- Alkalmazások
- Aktuális
- Jelentések
- Rólunk
- Forgalmazási információk
- Fenntarthatóság
A tőkevédett alapok úgy biztosítanak egy kockázatos értékpapírokból összeállított befektetési kosár futamidő alatti teljesítményéből részesedési lehetőséget, hogy a konstrukció összetételének köszönhetően a befektetési jegyek névértékét, azaz a befektetett tőkét a futamidő végén, vagy egy előre meghatározott tartási idő után minden körülmények között visszafizetik.
Zártvégű tőkevédett alapok
Tőkevédett alapjaink jellemzően zártvégű konstrukciók, azaz az alapok határozott futamidővel és lejárattal rendelkeznek. Befektetési jegyek vásárlásra az alap indulását megelőző, jellemzően néhány hetes jegyzési időszak alatt van lehetőség. A jegyzési időszakban a befektetési jegyek névérték alatti napi diszkont árfolyamon, vételi jutalék nélkül jegyezhetőek. A befektetési jegyeket célszerű a futamidő végéig megtartani, hiszen a tőkevédelem csak a lejáratig tartott befektetési jegyekre vonatkozik. Amennyiben a futamidő alatt mégis a befektetési jegyek visszaváltására kényszerül, akkor tőzsdei megbízás útján értékesítheti azokat. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy a befektetési jegyek tőzsdei árfolyama eltérhet a befektetés értékét tükröző, az OTP Alapkezelő által közzétett napi egy jegyre jutó eszközértéktől (árfolyamtól).
Tőkevédelem
A futamidő alatti piaci történésektől függetlenül tőkevédett alapjaink a befektetési jegyek névértékét lejáratkor minden esetben kifizetik, így Ön úgy részesedhet a mögöttes befektetési kosár teljesítményéből, hogy a befektetett pénzét nem kockáztatja. A jegyzést követően ugyanis a tőkevédett alapok vagyonának döntő részét biztonságos pénzpiaci eszközökbe, bankbetét jellegű konstrukcióban helyezzük el, amelyek biztosítják a futamidő végén a teljes befektetett tőke visszafizetését. A tőkevédelem azonban csak a lejáratig tartott befektetési jegyekre vonatkozik.
Többlethozam
A tőkevédett alapok célja a tőkevédelmen felül a lehető legattraktívabb többlet hozam elérése. Ennek érdekében a mögöttes befektetési kosarat igyekszünk olyan eszközökből (részvényekre, árupiaci befektetésekre, indexekre, alapok befektetési jegyeire vonatkozó opciós ügyletek) összeállítani, amelyektől a futamidő alatt kedvező teljesítményt várunk. A többlethozam nagyságát a mögöttes eszközök futamidő alatti teljesítménye határozza meg, azaz a konstrukciók jellemzően mérsékelt kockázatú befektetésnek minősülnek.
Tőke- és hozamvédett alap.
Befektetés a jövő energiaiparába, rögzített hozammal.
Tőke- és hozamvédett alap.
Befektetés a jövő élelmiszergazdaságába, rögzített hozammal.
Tőke- és hozamvédett alap.
Befektetés a jövő informatikai iparába rögzített hozammal.
Kérjük, kattintson az alapcsoport nevére, majd válassza ki a megtekinteni kívánt alap nevét!
2010. augusztus 10-től a több sorozatban kibocsátott alapok („A”, „B”, „C”, „I” sorozatok) közzétett nettó eszközértéke (vagyona) a sorozatok összesített nettó eszközértékét (vagyonát) jelenti.
*Zártvégű alapok esetében a befektetési jegyek adásvétele a tőzsdei adásvétel során elérhető vételi vagy eladási árfolyamon történik, mely az aktuális kereslettől és kínálattól függően eltérhet az alap befektetési jegyeinek mindenkori értékét tükröző napi árfolyamától. Az aktuális tőzsdei árról a BÉT honlapja nyújt tájékoztatást.
Amennyiben első kézből szeretne értesülni új befektetési alapjainkról vagy a meglévő alapok havi teljesítményéről, kérjük, iratkozzon fel hírlevelünkre!