Céges hitelezés a romló kamatkörnyezetben

Publikálva: 2022. szeptember 21.vállalkozói hitelek

Egy év alatt jelentősen megugrottak a vállalati hitelkamatok, ami pénzügyi terveik átgondolására sarkallhatja a hazai vállalkozásokat. Az OTP Bank tippjei, mire érdemes figyelni hitelfelvételnél.

A pénzromlás üteme az elmúlt esztendőben folyamatosan gyorsult, ezzel párhuzamosan a vállalati hitelek is megdrágultak.

„Felgyorsultak a változások, az alkalmazkodás rövidebb reakcióidőt, folyamatosan pénzügyi újratervezést követel a hazai vállalkozásoktól, akárcsak tőlünk” – mondta egy vállalkozóknak rendezett fórumon Dancsné Engler Bernadett, az OTP Bank Mikro- és Kisvállalkozói területének vezetője.

Az igazgató azt is kiemelte, hogy a hitelintézet a jövőben is támogatja a vállalkozásokat stabil pénzügyi hátterük megteremtésében. Amellett, hogy az OTP Bank folyamatosan dolgozik termékei és szolgáltatásai fejlesztésén, kiemelt figyelmet fordít arra, hogy minden egyes üzleti célhoz több megoldást is kínáljon a vállalkozások számára. Ehhez a tanácsadói segítséghez azonban elengedhetetlen, hogy a vállalkozások döntéshozói adott esetben együtt gondolkodjanak banki kapcsolattartójukkal, mert így alapozhatók meg a gyors és személyre szabott pénzügyi megoldások, amelyek a piaci változásokra, és a partnerek igényeire is reflektálnak.

Mire figyeljenek a vállalkozások hitelfelvételnél?

A jelenlegi gyorsan változó gazdasági környezetben fontos, hogy a vállalkozások minden lehetőséget megfontoljanak és olyan megoldás mellett döntsenek, amellyel hosszú távon csökkenthetik költségeiket és biztosíthatják a nyereséges működést.

Bár az uniós vagy állami támogatásokhoz kapcsolódó előírások miatt a kedvezményes forrásokhoz mindig valamivel szigorúbb feltételek társulnak, ezek a hitelek lehetőséget kínálnak arra, hogy a cégek kedvezményesen finanszírozhassák terveiket, fix kamatozás mellett.

Arra a kérdésre, mire érdemes fordítani a kölcsön összegét az OTP Bank szakértői a következő tippeket adják:

  • Új ingatlan: ha egy cég nem rendelkezik saját ingatlannal, érdemes megfontolni egy új iroda, vagy telephely vásárlását, amely beruházási hitelekkel is finanszírozható. Megfelelő tervezéssel a kölcsön visszafizetése sokkal kedvezőbb lehet, mint a bérleti díjak összege. De akár az is megoldást jelenthet a cég számára, ha nagyobb alapterületű bérelt helyiségét kisebbre cseréli. Ezzel nemcsak a rezsiköltségeit csökkentheti, de akár a bérleti díjat is mérsékelheti.
  • Energiahatékonyságot célzó beruházások: ha egy cég eddig elhalasztotta az ilyen célú fejlesztéseket, ezt a lehetőséget is érdemes átgondolni. A Széchenyi Kártya Program Beruházási hitelével például energia- és erőforrás hatékonysági intézkedések és korszerűsítések, vagy megújuló energiaforrások használatára alkalmas berendezések kiépítése is finanszírozható. A konstrukció többlettámogatott, tehát, ha egy cég a fenti célokkal tervez beruházást, még alacsonyabb kamattal számolhat a piaci konstrukciókhoz képest.
  • A megnövekedett rezsiköltségre rövid távon a Széchenyi Kártya Újraindítási Folyószámlahitel Max Energiakártya altípusa is megoldást jelenthet. Az Energiakártya a hitelösszeg 30%-áig vehető igénybe, valamint szintén többlettámogatott konstrukció.

Az egyre növekvő bérigények, energiaárak, valamint infláció következtében érdemes átgondolni a hitelfelvétel lehetőségét is a költségcsökkentés érdekében, hiszen a kölcsönnel azok a beruházások és fejlesztések is megvalósíthatóak, amelyekre a vállalkozásnak jelenleg nincs forrása, de hosszú távon megtérülhetnek.

Ez a böngésző sajnos nem tudja megjeleníteni a honlapunkat.

Kérjük, használja a legfrissebb Chrome, Firefox, Internet Explorer vagy Edge böngészőt.

Az Ön teendője:

  • nyisson új oldalt a fenti böngészők valamelyikén,
  • másolja be honlapunk linkjét a böngészősávba, és nyomja meg az Entert,
  • és már használhatja is az oldalunkat.

Ha kérdése van, írjon nekünk az e-mail címen!

Your browser is not compatible with this site. Read more.