Vállalati fizetési nehézségek
Ha vállalkozása hitelének törlesztési terhei gondot okoznak, vagy számlája hátralékot mutat, kérjük, olvassa el a lenti tájékoztatást!
Előfordulhat, hogy vállalkozásának hosszabb vagy rövidebb ideig gondot okoz a banki szerződésekben foglalt fizetési kötelezettsége. Ha időben felismeri és jelzi munkatársainknak a problémát, akkor megoldásainkkal segíthetünk fizetési nehézségein.
Hogyan kezdjen neki?
Nagyon fontos, hogy Ön pontosan és teljes körűen tisztában legyen saját pénzügyi helyzetével. Kérjük, mielőtt felveszi velünk a kapcsolatot, gondolja végig a következőket, mellyel meggyorsíthatja a megállapodást a hitelezővel:
- Mi az oka a nehézségeinek?
- Milyen a jelenlegi pénzügyi helyzete?
- Tudja-e csökkenteni úgy a kiadásait, hogy az a működését ne befolyásolja?
- A következő időszakban várható bevételeiből készítsen kimutatást és ehhez mellékeljen igazolásokat.
Mit tegyen, ha fizetési nehézsége adódott?
Forduljon számlavezető vagy hitelfolyósító fiókjához, illetve közvetlenül vállalkozói tanácsadó munkatársunkhoz.
Hívhatja a (+36 1/20/30/70) 3 666 666 telefonszámot is, ahol szakértő kollégáink állnak rendelkezésére, vagy írjon az informacio@otpbank.hu címünkre.
Javasoljuk, hogy amit tud, fizessen, továbbá legyen naprakész a tartozás összege és az esetlegesen felszámolt kamatokat és díjakat illetően!
Egyeztesse bankunkkal a szerződésmódosítás vagy a hitelkiváltás lehetőségét.
Beruházási hitelének bankon belüli kiváltási lehetőségeivel kapcsolatban kérjük, keresse kollégáinkat a fenti elérhetőségeken!
Mi történik, ha elmaradása keletkezik?
Hátralékkezelés
Ha Ön nem fizet be időben egy törlesztőrészletet, vagy túllépi az engedélyezett hitelkeretét, akkor a következő napokban számíthat arra, hogy megpróbálunk kapcsolatba lépni Önnel, a banknál rendelkezésre álló elérhetőségeken. Célunk, hogy megtudjuk, mi a késedelem oka, és igyekszünk együtt megoldást keresni a felmerült problémára. Ezen felül írásban is tájékoztatjuk a tartozásról és a nem fizetés következményeiről.
További következmények
- Díjak kerülhetnek felszámításra és hiteltartozás esetén a kamatteher folyamatosan nő.
- Bankunknál vezetett egyéb vállalkozói számláit beszámítás alapján megterhelhetjük. Ezáltal előfordulhat, hogy nem lesz fedezete utalásokra és a számlavezetés költségeivel is hátralékba eshet.
- Követelésünket más pénzforgalmi szolgáltatónál vezetett fizetési számlái esetében beszedési megbízás útján érvényesíthetjük.
- Ha lejárt hiteltartozása több mint 30 napon keresztül fennáll, adatait továbbítjuk a Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) irányába, mely korlátozhatja további hitel- és kölcsönfelvételi, valamint bankszámlanyitási lehetőségeit.
- Ha bankszámláját értékpapír-elszámolási számlaként jelölte meg a bank jogosult a lejárt követelését az értékpapírszámla szabadrendelkezésű egyenlegének terhére kielégíteni az értékpapírok kényszerértékesítésével.
Kölcsön és számlaszerződés felmondása
Ha a befizetéssel tovább csúszik és nem sikerül Önnel megegyezésre jutnunk, akkor az a szerződés felmondásával jár.
A behajtási eljárás akkor is megindul, ha Ön nem veszi át a felmondólevelet.- A felmondásról levélben is értesítjük Önt és a szerződést aláíró egyéb kötelezetteket (kezes, zálogkötelezett).
- A felmondás egyik következménye, hogy a teljes tartozása egy összegben lesz esedékes.
- További hátrány, hogy bankkártyá(it)ját le kell adnia és OTP direkt szerződése is felmondásra kerülhet.
- Bankunknak lehetősége nyílik a tartozás teljesítésének biztosítékául szolgáló, jelzálogjoggal terhelt ingóságokat, ingatlant értékesíteni.
Azt tanácsoljuk, hogy a felmondást követően is legyen együttműködő, hogy elkerülhesse a cégjogi és végrehajtási eljárást.Behajtás / Végrehajtás / Felszámolás
A felmondás után eladhatjuk a követelésünket az OTP Faktoring Zrt. vagy más követeléskezelő cégnek, de közvetlenül is elindítjuk a felszámolási és végrehajtási eljárásokat.
A cégjogi és végrehajtási eljárás költségeit Önnek kell majd kifizetnie, mely elérheti a teljes tartozása 10–20 százalékát is.